ERASMUS+ PROJE DÖNGÜSÜ EĞİTİMİ

06.08.2021

Eurodesk Temas Noktası olarak gençlik çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2-3 Ağustos 2021 tarihinde Erasmus+ Proje Döngüsü Eğitimimizi tamamlamış bulunmaktayız. Katılımcılarımız ile proje yazım teknikleri, uygulamalı teknikler, çalışma yapabilecekleri sorun ve fikirleri üzerinde duruldu.

    


Programın devamında ise katılımcılarımıza Ekim ayında kapanacak olan Erasmus+ çağrılarına projelerini hazır hale getirmeye yönelik uygulamalı çalışmalar yapıldı. Eğitimlerini tamamlamış olan gönüllülerimiz farklı informal gruplara ayrılmıştır.  Ekim ayında kapanacak olan Erasmus+ çağrıları için çalışan gönüllülerimiz ardından ARGE Müdürlüğümüzde grupları içerisinde çalışmalarını devam ettirmektedirler.


Uzman mentörlerimiz tarafından gençlerimize uygulanabilirlik çalışmaları ve analizleri gerçekleştirilmiştir. Swot analizleri ile uygulanabilir fikirler oluşturmalarına imkan sunuldu. Ayrıca gençlerimizin kendilerinin geliştirecekleri proje firiklerini uygulayabilecekleri hibe alanlarını onlara göstererek hayallerini gerçekleştirmesine olanak sağlamaktayız.