EURODESK GÖNÜLLÜ AKADEMİSİ III. DÖNEM BAŞVURULARI AÇILDI !!!

17.07.2022

Nedir Bu Gönüllü Akademisi ? 

 

Projemizin temel amacı gençlerimizin nitelikli ve doğru bilgiye ulaşmasını sağlamaktı. Lakin çeşitli saha çalışmalarımızın ortaya koymuş olduğu veriler değerlendirilince gönüllüleri bilgilendirme gerçekleştirdikten sonra da iletişim halinde kalmak ve onları desteklememiz gereksinimi doğmuştur. Bu kapsamda Gürsu Belediyesi olarak Eurodesk Gönüllü Akademisi Programımızı başlatıldı. Burada temel amacımız hedef grubumuzda yer alan gönüllülerimizin hem akademik hayatında hem de sosyal hayatında 21.yüzyılın yetkinliklerini öğretebilmekti. Özellikle hem yerel hem de uluslararası birçok program ve yetkinliklerin katılımcılarımıza öğretilmesi desteklendi. Projemizde gençlerimizin bakış açılarını değiştirerek yenilikçi dünyada etkili söz sahibi olabilmelerini sağlanmasını amaçlarımız arasında yer almaktadır. Gerçekleştirilen oturumlar ile gönüllülerimizin network ve çeşitli kariyer fırsatlarına da ulaşmasını sağlamış olunması amaçlanmıştır. Gençlerimizde organizasyonel becerilerin geliştirilmesi ve grup çalışmalarına uygunluk sağlanması amaçlarımız arasında yer alıyor. Geleceklerine ışık tutulması için kamu ve gençlik alanında önemli bir iletişim kanalı olarak Eurodesk Gönüllü Akademisi programı gerçekleştirilmesi amaçlanmıştır.

 

Neden İhtiyaç Duyuldu?

 

 Bu akademi programının başlamasının en büyük destekçisi olan gönüllü gençlerimizden gelen talepler sonucunda oluşmuş bulunuyor. Ofislerimizde ve bilgilendirme günlerimizde bizlerle iletişimini devam ettirmek isteyen gönüllülerimizin talepleri dinlenerek 3 aylık akademi programlarımızı başlatmış olduk. Gençlerin güvenilebilir kurum bulma sorunları, gönüllülük yapma istekleri, kamu kuruluşlarını tanıma istekleri, fırsatlardan yakından haberdar olmak istemesi, profesyonel gönüllülük gerçekleştirmek istemeleri, ofis kültüründe proje hazırlama istekleri, gençlik alanında çalışmak istemeleri ve daha bir çok dezavantajlı oldukları konulardan dolayı akademi programımız başladı.

 

 

Programın Temel Hedefleri Nelerdir?


Proje yazım teknikleri, proje hazırlamada amaç, kapsam ve terimsel kavramlar, yerel ve uluslararası genel proje başvuru yöntemleri, proje hibe kaynaklarının tanıtılması, projelerden deneyim etkinlik, iyi uygulama örnekleri, teknik süreç yönetimleri, girişimcilik, yerel ve uluslararası iyi ve kötü girişimcilik örnekleri konu başlıklarında eğitimler sunulması


Proje Uygulama Yeri


-Bursa İli ve Tüm ilçeleri

-Bursa Uludağ Üniversitesi Gürsu Belediyesi Eğitim Salonu

-Bursa Teknik Üniversitesi Eğitim Salonu

-12 Adet sivil toplum kuruluşu ortaklık

-Online Zoom Platformu

 

ÜCRETSİZ VE SERTİFİKALIDIR

 

Son Başvuru Tarihi: 29 Temmuz 2022

Başvuru Formu: https://forms.gle/ZAPhGXCTogHoeunp8