GENÇLİK BİLGİLENDİRMELERİNDE TASARIM ODAKLI PLANLAMA EĞİTİMİ

08.04.2021

05/09.04 2021 tarihleri arasında Bursa da gerçekleşen " Gençlik Bilgilendirmelerinde Tasarım Odaklı Planlama Eğitimi " konu başlıklı eğitimimize katılım sağladık. Türkiye Ulusal Ajansının organize ettiği eğitime Türkiye`nin çok farklı illerinden gelen katılımcılar ile programımıza başlamış ve eğitimlerimize devam etmekteyiz.
Tasarım odaklı planlama konusunda uzman eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilen eğitimlerimizde farklı alanlardaki konu başlıkları üzerinde yoğunlaşıp yorumlandı. Zaman kavramının önceliğinin hayatımızın da öncelikli haline nasıl geldiğinin gözlemlenmesine olanak sağlamıştır. 
     Özellikle dikkat çekilen konu başlıklarından bir tanesi ise tasarım odaklı düşünceye başlamadan önce hedef kitlemizin kesinleşmiş raporlarının oluşması ve uygulanmasına değinildi. Varsayımlardan uzak durularak gerçek verileri ve içeriklerden yola çıkılması gerekmektedir.Diğer konu başlıklarımıza ise şu şekilde değinildi ; 
   Empati Kur
   Tanımla( ihtiyacı tanımla )
   Fikir Üret 
   Protatip üret ve Pilot Uygulama Gerçekleştir
   Test Et
   Hizmet Et 
Şeklinde toplantımızda gündem maddelerimizin arasında yer almış bulunmaktadır. Eğitimden elde edilen bilgi ve deneyimlerin saha da gençlere daha iyi bir şekilde entegre etmek için çalışmalarımıza ekleyeceğiz. 


   
 Gürsu Belediyesi Eurodek Temas Noktası