Sende Kendini Geliştir!

06.06.2023

Ben İngilizce bilivorum ama unuttum ya da konuşamıyorum divenler için harika bir site ile karşınızdayız. Tek yapmanız gereken şey Google`a "Free4 Talk" yazmak.
Siteye girdiğinizde konuşma odaları giriyor ve tıklayıp odalara girip konuşmaya başlayabilirsiniz.

Site link: http://www.freetalk.com

İngilizce yazma becerinizi geliştirmek, konuşmada olduğu gibi sürekli pratik yapmaktan geçiyor. Bunun için ne yapabilirim diye düşünmene gerek kalmadı.
Cambridge in sitesi olan Write & Improve sitesi ile seviyenize göre yazma görevleri bulabilir ve yazınızı yazmaya başlayabilirsiniz.

Sitenin linki: http://writeandimprove.com

Cümle kurmakta zorlanmak artık geride kaldı Perfect English Grammar ile beraber İngilizce`nin dil bilgisini ögrenmeye başlayabilirsiniz.

Sitenin link: hitps:///www.perfect-english-grammar.com!

Birazda eğlenerek öğrenmek istiyorum diye düşünenler, ders çalışmakta zorlananlar için de harika dizi önerileri ile geldim. Tabi ki bazı gramer kurallarını bilmeden tam anlamıyla öğrenemeyebiliriz. Yukarıdaki linklere ek takviye olacak şekilde ilerlemek daha etkili sonuç almanızı sağlar. En etkili sonuç için ise dizileri izlerken ilk başta Türkçe dublaj orijinal alt yazı ile izlemek. Bir yandan duyduğunuz cümlenin alt yazıda okumak ve ne olduğunu, nasıl yazdığını öğreneceksiniz. 

1- Friends 
2- How I Met Your Mother 
3- The Good Place
4- Brooklyn 99
5- The Crown

Daha fazlası için site linki: https://www.openenglish.com.tr/blog/ingilizce-gelistirmek-icin-diziler-ingilizce-gelistiren-diziler/

Uzun uzun vaktim yok, daha farklı bir yöntem denemek istiyorum derseniz ise başlangıç seviyeli kitaplar okuyabilirsiniz. Hem cümle kurmak hem de kelime öğrenmek için etkili bir yöntem. 

1- The Old Man And The Sea (Ernest Hemmingway)
2- Charlotte`s Web (E. B. White)
3- Thirteen Reasons Why (Jay Asher)

Daha fazla seçenek için site linki: https://www.perfectenglish.com.tr/yeni-baslayanlar-icin-kitap-tavsiyeleri/